içinde

Babel Finance’in Kayıpları 280 Milyon Doların Üzerinde Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Bitcoin’in 35 bin dolarına altına düşmesiyle başlayan düşüş silsilesi, Terra’nın çöküşüyle daha da hızlandı ve piyasalar 1 trilyon doların altına geriledi. Kripto para şirketleri de piyasada kendi sonlarında hareket etmek zorunda kaldı. Kripto borç verme platformu olan Babel Finance ise müşteri fonlarıyla yapılan ticarette 280 milyon dolara yakın para kaybetti.

Babel Finance Fon Toplamaya Çalışıyor

The Block’ta yayımlanan habere nazaran, daha evvel para çekim süreçlerini askıya alan Babel Finance, müşteri fonlarıyla yapılan ticaret nedeniyle düşünceli bir sürece girdi. Babel Finance, müşteri fonlarıyla yapılan kaldıraçlı süreçle 8 bin Bitcoin ve 56 bin Ethereum (yaklaşık 280 milyon dolar) kaybetti.

Aynı vakitte üst seviye çalışanlarını da kaybeden şirket, yüz milyonlarca dolarlık borcu öz sermayeye dönüştürmeye ve bir kredi tesisinde daha fazla fon toplamaya çalışıyor.

Babel Finance hususla ilgili açıklamalarını şu formda paylaştı:

BTC’nin 30 binden 20 bine süratle düştüğü Haziran ayının dalgalı haftasında, tescilli ticaret hesaplarındaki korunmayan konumlarda kıymetli kayıplara oldu, bu durum birden fazla ticaret hesabının zorla tasfiyesine yol açtı ve 8,000 BTC ve 56.000 ETH kaybedildi.

Müşterilerinin para çekme süreçlerini askıya alan ve sonrasında 80 milyon dolarlık yeni bir fon sağlayan Babel Finance’ın içerisinde bulunduğu sıkıntı kurallar birinci evvel çalışanlarını etkilemişti. Ancak şirketin durumu bu sefer müşterilerini de kıymetli ölçüde etkileyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Anchor, Terra’nın Hacmini Şişirmekle Suçlanıyor Webilginç Kripto Para Haber

Solana Tabanlı Nirvana Finance, Flash Loan Saldırısına Uğradı Webilginç Kripto Para Haber