Bitcoin Fiyatının Yeni Bir Rekor Kırmasının Gerisindeki 3 Neden

Paylaş

Önde gelen kripto para ünitesi olan Bitcoin (BTC), 16:31’de tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 48.481 dolara ulaştı.

43.700 dolar düzeyine düştükten sonra kripto para ünitesi, haftanın başında büyük Tesla haberleriyle başladığı rekor kıran rallisine devam etti.

Coinbase primi

Coinbase Pro’nun Bitcoin primi tavan yaptı ve analist Lex Moskovski’nin belirttiği üzere bugün erken saatlerde 500 dolara kadar yükseldi. Amerika’nın en büyük borsasında balinalardan gelen alım baskısını gösterdiği için bunun bir yükseliş göstergesi olduğuna inanılıyor.

MasterCard’dan Bitcoin çıkışı

Dünyanın en büyük ikinci ödeme ağı olan MasterCard, geçtiğimiz günlerde kripto para ünitelerini kabul etmeye başlayacağını duyurdu:

“Şu anda kripto ve ödemeler için hazırlanıyoruz ve bu yıl, MasterCard’ın seçili kripto para ünitelerini direkt ağımızla desteklemeye başlayacağını duyuruyoruz. Bu, çok fazla çalışma gerektiren büyük bir değişiklik.”

BNY Melon BTC planlarını açıkladı

Bu hafta Bitcoin için gereğince hareketli geçti. Her bir atak, BTC fiyatını dramatik bir halde etkiledi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere kıymetli bir Wall Street oyuncusu olan Bank of New York Mellon, Bitcoin planlarını halka açıkladı.

Düzenleyici, yasal ve stabilite risklerine ait telaşlar büyük şirketleri bu alana girme konusunda isteksiz bırakmıştı. Lakin Bitcoin ve başka dijital varlıkların fiyatları yükselmeye devam ettikçe varlık yöneticileri, hedge fonlar ve başka kurumsal yatırımcılar ortasında daha tanınan hale geldi.

Hem BNY Mellon hem de Mastercard’ın payları, Bitcoin’i benimsedikten sonra yüzde ikilik bir artış gösterdi.

Rekora ulaşmasının akabinde Bitcoin fiyatı, 47.200 dolar düzeylerine kadar geriledi. Lakin yazım sırasında tekrar ivme kazanmış üzere gözüküyor. Piyasa kıymetine nazaran birinci sırada yer alan kripto para ünitesi, son 24 saat içerisinde %3’lük bir yükselişle 47.500 dolardan süreç görüyor.

WEBİLGİNÇ YOUTUBE KANALI COİN SON DAKİKA OYNATMA LİSTESİ SON VİDEOMUZ


WEBİLGİNÇ Sosyal Medya Hesaplarımız

YOUTUBE  TWİTTER  ANDROİD

Tavsiye Sitelerimiz

 www.112acilfm.com - www.112acilfm.netPaylaş

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir