içinde

Coinbase: Nomad Hackinde 88 Milyonu Taklitçiler Çaldı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Coinbase araştırmacıları, geçen hafta yapılan Nomad hackinde taklitçi saldırganların 88 milyon dolar çaldığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde bu yılın en büyük hack hücumlarından birisi Nomad Köprüsü’ne yapıldı. Kullanıcıların farklı blockchain ağları ortasında token göndermesine-almasına imkan sağlayan bir köprü olan Nomad, bu hack olayında 190 milyon dolar bedelinde bir kayıp yaşadı. Coinbase araştırmacıları ise Nomad’a yapılan hücumun kökenini merak ederek bir araştırma gerçekleştirdi.

Coinbase: Nomad Saldırganlarının Birçok Taklitçiydi

Kripto borsası Coinbase araştırmacılarına nazaran, Nomad hack saldırısının gerisindeki istismarcıların yüzde 88’inden fazlası sadece ana saldırganın kodunu kopyalayan şahıslardı. Coinbase, bu nedenle köprüden yaklaşık 88 milyon dolarlık token çalanları “taklitçi” olarak nitelendiriyor.

Nomad’ın varlıklarının birçoğunun taklitçiler tarafından çalındığı belirten araştırmacılar mevzuyla ilgili şunları söyledi:

“Taklitçilerin birçok, amaç alınan tokenleri, ölçüleri ve alıcı adreslerini değiştirerek özgün istismarın bir varyasyonunu kullandı. Tokenlerin çoğunluğu gerçek saldırgan adreslerinin yalnızca ikisi tarafından talep edilirken, yüzlerce kişi köprünün varlıklarının bir kısmını talep edebildi”

Coinbase araştırmacılarına nazaran, bu tıpkı vakitte yepyeni saldırganların yüzlerce kopyacıya karşı rekabet etmesine neden oldu.

Bu ortada, Nomad şu anda çalınan fonların bir kısmını kurtarmak için güvenlik kurumları ve beyaz bilgisayar korsanlarıyla çalışıyor ve hatta geçen hafta bir ödül programı başlattı. 10 Ağustos itibariyle 25 milyon doların üzerinde fon iade edilse de birden fazla hala kayıp.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Cardano Süreç Sayısı 75 Binin Üzerine Çıktı Webilginç Kripto Para Haber

Mark Cuban, Voyager Eserleri Hakkında Dava Edildi Webilginç Kripto Para Haber