içinde

Grayscale 6 Altcoin İçin Daha Müracaatta Bulundu! Fiyatlar Yükseldi

Kurumsal kripto fonu devi Grayscale, birinci olarak merkezi olmayan finansa (DeFi) döndükten bir aydan kısa bir müddet sonra, Yearn Finance ve SushiSwap da dahil olmak üzere bir dizi yeni altcoin için tröst müracaatında bulundu.

Kurumsal yatırımcılar için günyanın en büyük kripto varlık tröstlerini sunan Grayscale, geçen ay sunduğu Aave ve Polkadot’a ek olarak daha fazla tröst müracaatıyla DeFi dalının derinliklerine dalıyor.

Grayscale’in devlet için yasal mütevellisi olan Delaware şirket kaydına nazaran 27 Ocak’taki altı müracaatın akabinde 10 Şubat’ta da çeşitli müracaatlar gerçekleştirildi. Üstte bahsedilen Aave ve Polkadot’a ek, şu kripto para üniteleri tercih edildi: Uniswap (UNI), Cosmos (ATOM), Monero (XMR) ve Cardano (ADA) tröst evraklarına eklendi. Ayrıyeten 1 Şubat’ta bir Theta Network (THETA) tröstü kaydedildi.

Yeni müracaatlar ortasında DeFi toplayıcısı Yearn Finance (YFI), Uniswap klonu SushiSwap (SUSHI), Compound Finance (COMP), kripto kredi sağlayıcısı MakerDAO (MKR), sentetik varlık platformu Synthetix (SNX) ve merkezi olmayan depolama platformu Blockstack (STX) yer alıyor.

2020’nin sonlarında Grayscale; Chainlink (LINK), Basic Attention Token (BAT), Decentraland (MANA), Tezos (XTZ), Filecoin (FIL) ve Livepeer (LPT) için tröst müracaatında bulunmuştu.

Grayscale şu anda 33 adet kayıtlı tröste sahip. Fakat sırf dokuzu faal. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Ocak 2021’in ortalarında firma, Ripple’ın Menkul Değerler ve Borsa Kurulu ile devam eden yasal çabasının akabinde XRP tröstünü kaldırmıştı.

Başvurular, bu tröstlerin muhakkak başlatılacağı manasına gelmiyor.

Grayscale’in idaresi altındaki varlığın ölçüsü 36.8 milyar dolara ulaştı

Grayscale’in 29 Ocak’ta DeFi altcoin ‘leri için tröst müracaatında bulunmasından bu yana idare altındaki varlık ölçüsü +47 artışla 36.8 milyar dolar oldu.

Grayscale’in mevcut tröstlerinin hâkimi ise 30.2 milyar dolar ile Bitcoin (BTC).

DeFi alanındaki altcoin fiyatları rekor kırdı

Yearn Finance (YFI), TSİ 14:00 civarında yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 51.544 dolara yükseldi. Ayrıyeten SUSHI de gece saatlerinde 17.38 dolar ile rekor kırdı. COMP, yazım sırasında %10’luk bir artış ile 531 dolarda. MKR 2.623 dolardan süreç görürken SNX 26 dolardan el değiştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Son Dakika Gelişmesi: JPMorgan’dan Bitcoin Sinyali Geldi

Avrupa Birliği Projesine Katılan Altcoin Yüzde 110 Sıçradı