içinde

Piyasada Son Durum: Bitcoin Yükselişte! – 11 Ağustos 2022 Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Kripto para piyasası son günlerde dingin olsa ve fiyatlar çok değişmese de Bitcoin (BTC) ABD enflasyon datalarının beklentilerin altında gelmesiyle birlikte güne yüzde 7,3 yükselişle başladı. Kripto para piyasa hacmi son 24 saatte yüzde 7,4’lük yükseliş yaşadı ve 1.16 trilyon dolara ulaştı. Pekala Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano’da (ADA) son durum ne?

Türkiye saati ile 15.30’da açıklanan ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) dataları, piyasa üzerinde olumlu tesir gösterdi. TÜFE’deki yıllık beklenti ise yüzde 8,7 düzeyindeyken datalar 8,5 olarak açıklandı.

Bitcoin (BTC) Son Durum

Bitcoin (BTC) bugüne yüzde 7,3 yükselişle başladı. ABD Tüfe verisinin piyasalara tesiri, dolaylı yoldan kripto piyasalarını da etkiledi üzere gözüküyor. Bu sebeple piyasalarda şu anlık alımların ve piyasaya para girişinin arttığını görüyoruz. Bitcoin 23 bin dolar direncinin üstünde ve yükselen hareketine devam ediyor.

Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin’de şu anlık 23 bin dolar direncini aşmış görünüyoruz lakin bunun onaylanması için ufak çaplı bir düzeltme ile reaksiyon alıp devam etmesi sağlıklı olacaktır. Bitcoin, yoluna devam ederken 24.559 dolardan süreç görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) da Bitcoin’le birebir yolu izlemeye devam ediyor. Ethereum güne 12,4 yükselişle başlamış durumda. Ethereum günün en çok yükselenleri ortasında.

Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum da tıpkı Bitcoin üzere alt dayanağı 1.7 bin doları aşmış durumda ve önündeki temel direnç 2 bin dolar düzeyinde. Düne nazaran bir üst direnci 1500 dolar bandını kıran ETH, yoluna çok süratli devam ediyor. An itibariyle hareketine devam ederken Etheruem 1891 dolardan süreç görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Cardano (ADA) Son Durum

Piyasanın en yüksek hacimli 6. coini olan Cardano, birebir Bitcoin ve Ethereum üzere güne yükselerek başlamış durumda. Cardano güne 6,7’lik yükselişle başlamış durumda. Cardano, kendini 0,5’lik direncin üstüne atmaya çalışıyor. ADA şu anda bir üst direnci olan ve grafikte de gördüğümüz 0.54 bandını deniyor. Burayı daha evvel birçok kere denemiş fakat başarısız olmuş. Burayı aşarsa önündeki uzun vadeli maksat 0.6 dolar olabilir.

Cardano’nun4 saatlik grafiği

Cardano da piyasadaki artan hacimden etkilenerek yükselmiş durumda. Cardano an itibariyle 0,54 dolardan süreç görüyor.

Cardano’nun anlık fiyatı için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

LongHash 100 Milyon Dolarlık Yatırım Almayı Planlıyor Webilginç Kripto Para Haber

dYdX, Tornado Cash’e Bağlı Hesapları Bloke Etti Webilginç Kripto Para Haber