Son Dakika: Amerika’nın En Eski Bankası Bitcoin ve Altcoin Hizmeti Sunacak!

Paylaş

Bank of Mellon Corp. BK, ülkenin en eski bankası, Bitcoin ve kripto para piyasasına sıçrıyor.

Saklama hizmeti sunan banka, Perşembe günü yaptığı açıklamada varlık idaresi müşterileri ismine Bitcoin ve öbür kripto para ünitelerini tutacağını, aktaracağını ve ihraç edeceğini söyledi. Vakitle, BNY Mellon bu dijital varlıkların, şu anda prototipte olan bir platformu kullanarak yöneticilerin öteki, daha klasik holdingleri tarafından kullanılan birebir kısımdan – Hazinelerden teknoloji hisselerine- geçmesine müsaade verecek. Banka, dijital para ünitelerini ortama sokma planlarını müşterileriyle aslında tartışıyordu.

WSJ’de yer alan bir nazaran BNY Mellon’un varlık hizmetleri ve dijital işletmelerin CEO’su Roman Regelman, “Dijital varlıklar ana akımın bir kesimi haline geliyor” dedi.

Düzenleyici, yasal ve stabilite risklerine ait kaygılar şirketleri bu alana girme konusunda isteksiz bırakmıştı. Lakin Bitcoin ve öteki dijital varlıkların fiyatları yükselmeye devam ettikçe varlık yöneticileri, hedge fonlar ve öbür kurumsal yatırımcılar ortasında daha tanınan hale geldi.

Ragelman, bu firmaların üst seviye yöneticilerinin BNY Mellon ve meslektaşlarından dijital varlıklara öbür sahip oldukları varlıklar üzere davranmalarını istemeye başladığını söyledi.

Birçok şirket Bitcoin ve altcoin’lerle ilgilenmeye başladı

BNY Mellon, dijital varlıklarla ilgilendiğini açıklayan birinci büyük isim finans şirketi değil. Fidelity Investments, Ekim 2018’de diğer bir dijital para ünitesi olan Bitcoin ve Ethereum ile depolama hizmeti sunma ve ticaret yapma planlarını açıkladı. Bir yıl sonra New York’ta kripto işini yürütmek için yasal onay kazandı.

Ancak BNY Mellon’un duyurusu, büyük saklama bankalarından birinin dijital para ünitelerini öteki bir varlık olarak ele almak için bir yol haritasını birinci sefer ortaya çıkardığına işaret ediyor. Ve banka, müşterilerin platformda depolamasına müsaade vereceği dijital varlık çeşitlerine hudut koymadı.

BNY Mellon, bu yetenekleri bu yılın sonlarında sunmaya başlamayı planlıyor. Banka, birçok müşterinin dijital varlıklarını BNY Mellon’a getirmesini bekliyor.

Regelman, şimdiye kadar, bu para yöneticilerinin kripto para ünitesi varlıkları için başka saklama hizmeti kullanmak zorunda kaldığını söyledi.

WEBİLGİNÇ YOUTUBE KANALI COİN SON DAKİKA OYNATMA LİSTESİ SON VİDEOMUZ


WEBİLGİNÇ Sosyal Medya Hesaplarımız

YOUTUBE  TWİTTER  ANDROİD

Tavsiye Sitelerimiz

 www.112acilfm.com - www.112acilfm.netPaylaş

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir