içinde

Celsius, KeyFi’ı Hırsızlıkla Suçladı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Celsius, stake firması KeyFi ve kurucusunu hırsızlıkla suçladı.

Celsius, KeyFi ve kurucusunu milyonlarca dolar kripto para çalmakla ve aklamakla suçladı.

Celsius KeyFi’yı Gaye Aldı

Zor durumdaki kripto kredi platformu Celsius Network, ABD New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’ne yaptığı müracaatta, KeyFi ve kurucusu Jason Stone’un Celsius cüzdanlarından milyonlarca dolar para çaldığını ve bu paraların sanıklar tarafından denetim edilen cüzdanlara aktardığını argüman etti. Şirket, ziyanının geri iadesi için şikayette bulundu. Şirket ayrıyeten, KeyFi’in bu paraları aklamak için Tornado Cash kullandığını söz etti.

Celsius’un atağı, Stone’un Celsius’a dava açmasından altı ay sonra geldi. Stone, şirketi makus idareyle ve dolandırıcılıkla suçladı. Celsius, 2020 yılında KeyFi’ın bir kısmını satın almıştı.

Celsius, piyasalarda yaşanan çöküşün akabinde likidite sorunları sebebiyle para çekme süreçlerini durdurmuş akabinde Kısım 11 iflas müracaatında bulunmuştu.

Celsius, KeyFi paralarını birinci etapta pay için ödün verdiğini ve daha sonra geri istediğini söyledi. Celsius’un resmi talebinin akabinde kripto paraların bir birden fazla geri alınsa da “önemli bir boşluk” olduğu vurgulandı.

Şirket, KeyFi ve Stone’un Celsius’un varlıklarıyla yüzlerce NFT satın alarak muahedeyi ihlal ettiğinin altını çizdi.

Celsius ayrıyeten, Stone’un faaliyetlerini gizlemek için Tornado Cash kullandığını öne sürdü. Stone’un Tornado Cash kullanarak 1.4 milyon dolarlık kripto aktardığı sav ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kongre Üyesi, Hazine Bakanı’ndan Tornado Cash Yaptırımı İçin Cevap İstiyor Webilginç Kripto Para Haber

John McAfee’nin Eski Kız Arkadaşı, McAfee’nin Hayatta Olduğunu Sav Etti Webilginç Kripto Para Haber