içinde

Metafluence: Metaverse’de Influencer’ları, Markaları ve Kitleleri Birleştiren İlk Influencer Platformu

Metaverse, internet 2.0 alanını bozuyor ve sınırlarını şimdi web 3.0 haline gelen şeyle genişletiyor. Bu genişleme, etkileyicilerin, markaların ve izleyicilerin bir sonraki düzey dijital ekonomiyi deneyimlemelerine imkan tanıyor.

Şu anda Metafluence, etkileyicileri ve markalarını daha geniş kitlelere bağlamayı amaçlayan devrim yaratan bir proje olduğunu kanıtlıyor. SM etkileyicilerinin yeni hedef kitlelerle bağlantı kurabileceği etkileyici merkezli ve tokenize edilmiş bir ekosistem meydana getirmeye odaklanırken, bununla beraber içeriklerinin popülaritesini artırır ve Metaverse’deki hayran kitleleriyle ilişki kurar.

Metafluence’ın fırlatma rampası, 2017’de başlatılan Metafluence’ın ana şirketi olan Keepface’dir. Şu anda, Keepface dünya genelinde 500.000’den fazla etkileyiciye, 5.000’den fazla kayıtlı markaya ev sahipliği yapmaktadır ve halihazırda Fortune 500 şirketleri ile 1.600’den fazla küresel etkisinde bırakan kampanyasını yönetmiştir.

Keepface, toplumsal medya (SM) etkileyicilerini, kitlelerini ve markalarını meta veri tabanında birbirine bağlamak için açılan ilk etkisi altına alan platformu olan Metafluence’ı başlatarak bu bozulmayı çözmeye çalışır.

Şu anda Metafluence ekibi, etkileyicilerin yalnızca medya neticelerinden değil, bununla beraber ürettikleri satışlardan komisyonlardan da kazanabilecekleri performansa dayalı bir etkisi altına alan pazarlama modeli geliştirmeye odaklanmıştır. Dahası, proje, farklı endüstriler ve coğrafyalarda etkileyici pazarlamada 5 yıldan fazla endüstri deneyimine sahip birinci derslik deneyimli geliştiricileri ve yaratıcıları bünyesine kattı.

Etkileyen Merkezli Metaverse
Metafluence, milyonlarca içerik oluşturucuya sosyal medya etkilerini kullanarak kazanmaları için büyük fırsatlar sunarak geleneksel etkisi altına alan marketing standartlarında devrim yaratıyor. Etkileyicilere, meta veri tabanındaki sosyal medya etkilerini ve yaratıcılıklarını para kazanma mevzusunda daha fazla yetki verir.
Daha da coşku verici olanı, Metafluence ekosisteminin etkisi altına alan marketing üçgeninin tüm taraflarına sunduğu fazlaca sayıda faydadır. Etkileyenler için platform, SM etkisinden para kazanmak, Metaclan etkisinde bırakan üyeleri vasıtasıyla promosyonları senkronize etmek ve daha çok reklamcıya ve marka sponsorluğuna maruz kalmak için daha çok kanal sunar.

Benzer bir notta, markalara, Metafluence geniş camiası arasında kitlesel erişimi artırmak için performansa dayalı modellerde etkileyicilerle emek harcama yeteneği sağlanır.

Ek olarak, Metafluence ekosistemindeki markalar, meta veri deposunun reklam yönüne, direkt etkileyici ilişkilere ve faaliyet sponsorluklarına uğrayacaklardır. Ayrıca, etkisinde bırakan keşfi, kampanya performansı, etkisi altına alan analizi ve anahtar kelime izleme gibi özelliklere erişebilecekler.

Etkileyenler ve markaların yanı sıra, Metafluence ekosisteminin sadık kullanıcıları yada ziyaretçileri izleyici olarak kabul edilir. İzleyiciler, daha iyi toplum katılımı, saygınlık ve ödüller kazanarak etkisinde bırakan merkezli ekosistemden yararlanır.

Metahut – Metaverse’de Influencer özel mülkiyeti
Metafluence, influencer pazarını dönüştürüyor. Etkile-kazan Metafluence platformu vasıtasıyla, etkileyiciler, ömür boyu değer üreten meta veri tabanında bir Metahut – hususi mülke sahip olabilir ve meta veri deposu girişimcileri (Metapreneurs) haline gelebilirler.
Metafluence, sosyal medya (SM) etkileyicileri tarafınca yönetilen meta veri tabanındaki sanal bir şehirdir. Metahut’lar, etkileyicilerin yaşam tarzlarını paylaşabilecekleri, seyircileriyle etkileşime geçebilecekleri, dijital sanat eserleri (NFT’ler) toplayıp takas edebilecekleri ve Metaverse’de reklamcılarla ortaklaşa iş yapabilecekleri metaverse’deki kişiselleştirilmiş oda süitleridir (geliştirilmemiş arazi parsellerine benzer). Metahut, etkileyicilerin SM etkilerinden daha iyi para kazanmalarını, hedef kitleleri ve markalarıyla saydam bir ilişki içinde yakın ilişki kurmalarını sağlar. Çok amaçlı sanal odalardan oluşur: etkinlik odası, NFT odası, alışveriş odası ve daha fazlası.

Etkinlik odası, sanal gösteriler, toplantılar, sunumlar yada ev sahibinin dilek etmiş olduğu öteki etkinliklere ev sahipliği yapmak için özel bir alandır. Dahası, NFT odası, sahip olunan NFT’leri sergilemek, satmak veya takas etmek için sanal bir odadır. Ayrıca, etkileyicilerin dijital ve fizyolojik mamüller için pazarlarını kurabilecekleri bir Alışveriş odası da bulunmaktadır. Etkileyenlerin sponsorluklar aracılığıyla markalarla ortaklaşa iş yapmasına da izin verilir. İlginç bir şekilde, Metahut sahipleri, odalarını etkinliklerin doğasına uyacak biçimde yaratıcı bir biçimde tasarlayabilir/yükseltebilir, böylece ziyaretçilere büyüleyici deneyimler sunar.

“Meta veri tabanında kendi sanal NFT galerime haiz olma fikri ve en iyi sanayi uzmanlarını kendi sanal odama çayır etme kabiliyeti kulağa fazlaca coşku verici geliyor!” Metafluence danışmanı Evan Luthra diyor.

Özellikle, etkileyiciler, SM etkilerini birleştirmek, milyonlarca seyirciye ulaşmak ve birbirlerini tanıtmaya yardımcı olmak için Influencer klanlarındaki (Metaclans) güçleri birleştirebilecekler. Tüm etkileyiciler, izleyicileri ve markaları klan içi, her insana aleni, hususi yada premium olabilecek muhtelif etkinliklere katılabilecek. Metaclans’ın birtakım özellikleri içinde üyeler için senkronize SM güçlendirme, beraber açılan etkinlikler ve etkinlikler, yarışmalar (klanlara karşı klanlar), yönetim ve kazanılan öbek itibarı yer alır.

Metafluence Yardımcı Simgesi
$METO, etkileyicileri, izleyicilerini ve markalarını güçlendiren ve teşvik eden Metafluence ekosisteminin mahalli para birimini temsil eder.
$METO sahipleri, jetonlarını stake edebilir veya $METO ile muamele yapabilir ve ayrıca süreçte muayyen ayrıcalıklar ve avantajlar elde edebilir. Belirteç, satın almalar ve işlemler, NFT’ler ve Dijital koleksiyonlar, Metahut varlıkları, etkinlik biletleri, premium erişim alanları, hizmetler ve mağazalar (markalar için) için kullanılabilir.

Ayrıca Metafluence, kuluçka konusunda BlueZilla ile kurduğu işbirliğini duyurdu ve 24 Ocak 2022’de IDO tarihini belirledi. IDO, BlueZilla ekosisteminin en iyi fırlatma rampalarında etkinleştirilecek: BSCpad, MetaVPad, NFTLaunch fırlatma rampaları. Asya pazarında blok zincirler arası birlikte çalışabilirliği ve ortak ağları sağlamak için Metafluence, kısa zaman önce Solana’daki ilk kesirli-algoritmik Stablecoin Protokolü olan ve bir blok zincirinde yeni nesil ödeme ağlarını destekleyen UPFI Network ile konsorsiyum kurdu .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Opera’nın yeni Web3 girişimiyle tanışın: Kripto Tarayıcı Projesi artık Windows, Mac ve Android için genel beta sürümünde mevcut

2022 Yılının En Popüler ve Küçük Bluetooth Akıllı Hoparlör İncelemeleri

2022 Yılının En Popüler ve Küçük Bluetooth Akıllı Hoparlör İncelemeleri