içinde

Metaverse Genç Oyuncuların İlgi Odağı Oldu Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Bain & Company araştırması, genç oyuncuların cümbüşün geleceğine adım atmak için metaverse’de vakit ve para harcadıklarını ortaya çıkardı.

2021 yılında dünya genelinde bir üne kavuşan metaverse, geleceğin teknolojisi olarak isimlendiriliyor. Metaverse platformunda oluşturulan sanal dünyada arsa satın almaktan, oyun oynamaya kadar her şeyi yapabiliyorsunuz. Bu da metaverse’ün ortaya çıkardığı yeni gerçekliğini güçlendirmesini sağlıyor. Önümüzdeki yıllarda büyümeye devam edeceğine yönelik görüşlerin hâkim olduğu sanal kainata en çok ilgi gösterenler ortasında da genç oyuncular yer alıyor.

Metaverse’e En Çok İlgi 13-17 Yaş Grubundan

ABD, Brezilya, Çin ve Japonya’da 13-17 yaşlarındaki genç oyuncular, yaşlı oyunculara nazaran metaverse platformunda oyun oynamaya daha fazla vakit ve para harcıyor.

Genç oyuncuların birinci tercihleri ortasında görüntü oyunları, toplumsal medyanın üstündeki cümbüş kategorileri bulunuyor. Arkadaşlarıyla, gerçek dünyada fizikî şahıslarla olduğundan daha fazla sosyalleşebiliyorlar ve bu nedenle metaverse’e ağır bir formda ilgi gösteriyorlar.

Zaman harcanmasının ana nedenleri büsbütün sağlanan sürükleyici ve toplumsal metaverse oyunu olsa da herkes oyunun geliştiricisi de olabilir. Para harcama konusunda ise oyun içi satın alımlar öne çıkıyor. Aslında geçmiş devirlerde de moda olan mmorpg oyunlarında para harcamak değerliydi.

Metaverse’de de ehemmiyet taşıyor zira genç oyuncuların yüzde 56’sı, performanslarını güçlendiren kilit açma özelliklerini tercih ediyorlar. Ödeme konusunda geçmişe göre daha rahat olan genç oyuncular, arkadaşları, ailesi yahut yabancılarla rekabet etmek için görüntü oyunları oynamayı, yalnız ve yalnızca cümbüş için oynamayı seven yetişkinlerden daha çok seviyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Polkadot ağı DeFi protokolü Acala Atağa Uğradı Webilginç Kripto Para Haber

Axie Marketplace, 4 Milyar Dolarlık Satışa Ulaştı Webilginç Kripto Para Haber