içinde

Morgan Stanley: Kripto Piyasasındaki Sıkışma Durdu Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Morgan Stanley, kripto likiditesinin bir göstergesi olan stablecoinlerin piyasa pahası düşmeyi durdururken, kaldıraç talebinin şimdi toparlanmaya başlamadığını söyledi.

Kurumsal yatırımcılar stablecoinleri kullanmayı bıraktı ve kripto para piyasasındaki likiditenin bir göstergesi olan madeni paraların piyasa pahası düşüşünü sona erdirdi. Morgan Stanley geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir araştırma raporunda, buna karşın tekrar konum açmak için çok az talebin bulunduğunu söyledi.

Morgan Stanley: Tekrardan Konum Açma Talepleri Düşük

Rapora nazaran, pahası altın yahut ulusal para üniteleri üzere gerçek dünya varlıklarına bağlı olan kripto para ünitelerinin piyasa pahası Nisan ayından bu yana birinci defa aylık bazda düşmedi. Hala tepesinin yüzde 20 altında olsa da, bu, çok kurumsal silkelemenin şimdilik duraklamış göründüğünün bir işareti olarak değerlendirildi.

Banka, stablecoin Tether’deki (USDT) yangının durduğunu ve piyasa hacminin geçen hafta hakikaten yükseldiğini ve 10 günde 1,7 milyar dolar arttığını belirtti.

Merkez bankalarının para siyasetini sıkılaştırmaya devam etmesiyle, kripto yatırımlarını finanse etmek için çok fazla borçlanma talebi olmadığını söyleyen Morgan Stanley, merkeziyetsiz finans (DeFi) platformlarına kredi verme oranının da bu yıl yüzde 70 düştüğünü raporunda belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

IMF: Asya’da Kripto ve Pay Getiri Kolerasyonu Artıyor Webilginç Kripto Para Haber

Invesco, Metaverse Fonu Başlattığını Duyurdu Webilginç Kripto Para Haber