içinde

Ripple Hukuk Danışmanı: SEC’in Yaptığı Zorbalık Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Ripple ve SEC ortasındaki dava kızışmaya devam ederken, Ripple Baş Hukuk Danışmanından SEC eleştirisi geldi. Ripple Baş Hukuk Danışmanı Stuart Alderoty, ABD’den “mantıklı” kripto düzenlemesine acil gereksinimi vurgularken, SEC’in yaklaşımını “zorbalık” olarak nitelendirdi.

Ripple Hukuk Danışmanı SEC’i Eleştirdi

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) birçok yerden tenkitler almaya devam ediyor. Uzun vakittir kriptolara ve kripto şirketlerine karşı tavrı nedeniyle eleştirilen SEC, Ripple kelam konusu olduğunda da kınanmaya devam ediyor. Son olarak Ripple’ın Baş Hukuk Danışmanı Stuart Alderoty tarafından kaleme alınan bir makalede SEC’in atakları “zorbalık” olarak ele alındı.

Alderoty, en son makalesinde, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Alt Komitesi tarafından geçen hafta düzenlenen Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) icra kısmına odaklanan bir nezaret duruşması sırasında Rep. Sherman’ın “temel dışı” kelamlarına atıfta bulundu. Makalede şu kısımlar dikkat çekti:

“SEC, kural koyma yoluyla düzenleyici netlik sağlamak yerine, düzenleme üzere görünen kanıtlanmamış savlara odaklanarak kripto piyasalarına zorbalık yapıyor. Düzenleme üzere görünen kanıtlanmamış tezler, denetlenmeyen bir düzenleyicinin kaprislerine kapılmış tüketicilere ve pazarlara ziyan veren berbat bir politikadır”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Chobe Europa’nın Bitcoin ETP’si ETC Group’t Listeleniyor Webilginç Kripto Para Haber

Alice Neden Yükseliyor? 28 Temmuz 2022 Webilginç Kripto Para Haber