içinde

Dev Argümana Nazaran Bu Şirket de Bitcoin Yatırımı Yapacak!

RT sunucusu ve kripto para ünitesini birinci benimseyenlerden biri olan Max Keiser, anonim bir kaynağa nazaran, bulut platformu devi Oracle’ın Bitcoin kervanına katılacak olan bir sonraki şirket olabileceğini açıkladı.

Oracle’dan Bitcoin atılımı sahiden gelebilir mi?

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Tesla, 8 Şubat’ta çığır açan bir atak ile 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını ve kripto para ünitesini bilançolarına eklemek isteyen öbür büyük şirketlerin önündeki pürüzleri kaldırdığını açıklamıştı.

Oracle’ın kurucusu ve CEO’su Larry Ellison, Aralık 2018’den beri Tesla’nın idare konseyinde yer alıyor. Hatta, CEO Elon Musk’tan sonra şirketin en büyük ikinci hissedarı pozisyonunda. Bahis katiyen karşılığını verdi: Ellison sırf Tesla paylarıyla son üç yılda 12 milyar dolardan fazla para kazandı ve e-araba üreticisinin durdurulamaz rallisinden büyük kâr elde etti. Bloomberg Milyarder Endeksi’ne nazaran bu gelişme, Ellison’ın ferdî net bedelini 81,2 milyar dolara çıkardı.

Bu sırada Oracle, 2018’in sonlarında Bitcoin’in temelini oluşturan teknoloji olan blockchain ile de uğraşmaya başladı. Temmuz 2018’de Oracle, nakliye ve emlak üzere bölümlerdeki işletmeler için kendi “blockchain-as-a-service (bir servis olarak blockchain)” tahlilini piyasaya sürdü.

Tesla’nın planları bir çalışan tarafından sızdırılmış olabilir

CNBC’den Phil LeBeau’ya nazaran, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) evrakının resmi olarak açıklanmasından yaklaşık bir hafta evvel Tesla’nın Bitcoin alımı yapması konusunda konuşmalar mevcuttu.

Musk, Dogecoin tweet’leri atarken ve kripto para ünitesinin ana akım benimsemenin doruğunda olduğundan bahsederken; söylentileri körükledi.

Öte yandan bir Reddit kullanıcısı, Tesla’nın bir ay evvel Bitcoin satın alımları hakkında kimi detayları açıkladı. Bununla birlikte, şu anda toplumsal medyada faal olarak dolaşan gönderideki sayılar pek fazla gözükmüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Balinalar 230 Milyon XRP Aktarırken Ripple Dostu Şirketler Yeni Projelerini Duyurdu

”Ethereum (ETH) Bu Büyülü Düzeye Ulaşabilir!” : Rapor